Napisane przez Mirek Łuniewski, dnia 4 września 2018 22:16
Rozpoczęły się 23.Mistrzostwa Świata Masters w Maladze. Na bieżąco, po zakończeniu każdego dnia imprezy, pubikowana będzie zdobycz medalowa reprezentantów Polski.
Medale złote
1. Lech Kowalski M55 - młot - 54.33
2. Andrzej Piączkowski M65 - młot - 45.44
3. Jerzy Jabłoński M70- młot - 51.52
4. Marek Dzięgielewski M55 - cross 8 km - 27:02
5. Patrycja Włodarczyk W35 - cross 8 km - 29:19
6. Team W35 - cross 8 km - Patrycja Włodarczyk, Barbara Żakowiecka, Aneta Świtaj
7. Andrzej Sut M60 - 300 m pł. - 46.39
8. Stanisław Łańcucki M60 - 2000 m prz. - 7:11.37
9. Danuta Woszczek W40 - 2000 m prz. - 7:04.23
10. Wiesław Musiał M60 - w dal - 5.42
11. Mariusz Walczak M45 - ciężarek - 17.69
12. Andrzej Piączkowski M65 - ciężarek - 17.11
13. Wiesław Musiał M65 - trójskok - 11.46
14. Dzięgielewski Marek M55 - półmaraton - 1:16:43
Medale srebrne
1. Wiesław Tobiasz M70 - kula - 13.49
2. Mariusz Walczak M45 - młot - 58.43
3. Ewa Brych-Pająk W40 - cross 8 km - 30:10
4. Zofia Więciorkowska W55 - 2000 m prz. - 8:50.41
5. Jerzy Krauze M55 - 10-bój - 7452 pkt
6. Marek Dzięgielewski M55 - bieg 10 km - 34:46
7. Małgorzata Krzyżan W50 - dysk - 40.89
8. Team M60 - chód 10 km - Mirosław Łuniewski, Waldemar Małecki, Ryszard Harasiński
9. Jerzy Jabłoński M70 - ciężarek - 20.50
10. Lech Kowalski M55 - ciężarek - 17.60
11. Edward Zwolski M60 - 5-bój rzutowy - 4043 pkt
12. Wacław Krankowski M65 - 5-bój rzutowy - 4024 pkt
13. Czesław Roszczak M75 - 5-bój rzutowy - 4099 pkt
Medale brązowe
1. Wacław Krankowski M65 - młot - 43.78
2. Team M60 - cross 8 km - Stanisław Łańcucki, Andrzej Macioł, Ryszard Dryps
3. Renata Szykulska W40 - 7-bój - 4177 pkt
4. Alicja Włodarczyk W65 - 2000 m prz. - 13:26.64
5. Marek Dzięgielewski M55 - 3000 m prz. - 11:07.69
6. Leszek Bobrzyk M65 - dysk - 42.84
7. Małgorzata Gąsowska W40 - 200 m - 25.97
8. Team W40 - chód 10 km - Katarzyna Śleziona, Alicja Lisowska, Iwona Grinholc
9. Jan Tomczak M65 - w dal - 5.02
10. Antoni Kargol M80 - ciężarek - 16.84
11. Wacław Krankowski M65 - ciężarek - 16.33
12. Sławomir Drąg M65 - trójskok - 10.66
13. Wiesław Musiał M60 - 100 m pł. 16.04
14. Draczyński Adam M40 - półmaraton - 1:10:13
Rekordy Polski
1. Andrzej Sut M60 - 300 m pł. - 46.39
2. Dominika Brooks W35 - 400 m pł. - 73.59
3. Stanisław Łańcucki M60 - 2000 m prz. - 7:11.37
4. Zofia Więciorkowska W55 - 2000 m prz. 8:50.41
5. Danuta Woszczek W40 - 2000 m prz. 7:04.33
6. Alicja Włodarczyk W65 - 2000 m prz. - 13:26.64
7. Renata Szykulska W40 - 7-bój - 4177 pkt
8. Jerzy Krauze M55 - 10-bój - 7452 pkt
9. Małgorzata Gasowska W40 - 200 m - 26.00
10. Sławomir Drąg M65 - wzwyż - 1.48=
11. Małgorzata Gąsowska W40 - 200 m - 25.97
12. Alicja Sowa W75 - oszczep - 13.51
13, Jerzy Jabłoński M70 - ciężarek - 20.50
14. Tomasz Damszel M45 - oszczep - 60.71
15. Małgorzata Gąsowska W40 - 400 m - 60.96
16. Alicja Sowa W75 - 5-bój rzutowy - 3181 pkt
17. Alicja Sowa W75 - oszczep - 14.30
18. Małgorzata Gąsowska W40 - 400 m - 60.47
19. Zofia Więciorkowska W55 - 1500 m - 5:36.51
20. Wiesław Musiał M60 - trójskok - 11.46