POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA
Aktualności

Ostatnie godziny rejestracji na WMACI Toruń 2019! Niezdecydowani, oto dlaczego warto wystartować!Czy ktoś z Was jeszcze się waha, nie jest zdecydowany, czy wystartować w marcu w mistrzostwach świata w Toruniu? Uwierzcie nam, że prawdopodobnie za jakiś czas będziecie mocno żałowali, jeśli odpuścicie ten start, bo WMACI 2019, to wydarzenie pod wieloma względami wyjątkowe i zapewne nie szybko tego typu impreza ponownie zawita do naszego kraju.

Oto kilka przykładowych istotnych powodów, dla których naszym zdaniem warto zgłosić się do udziału w tym czempionacie:

 

 1. Jesteście kibicami sportu, którzy dotychczas tylko z trybun lub przed telewizorem mogli oglądać wyczyny najlepszych zawodników na świecie, wyczynowców, sportowych gwiazd? Teraz możecie sami stać się uczestnikami jednego z takich wielkich, prestiżowych wydarzeń i zobaczyć, jak wyglądają one „od środka”, poczuć emocje zarezerwowane dla zawodników.

 2. Ilu z nas, gdy byliśmy dziećmi czy nawet nastolatkami, marzyło o startach w reprezentacji Polski w biało-czerwonych barwach z orłem na piersiach? Teraz każdy może te marzenie, które w pewnym okresie życia wydawało nam się już nieosiągalne, spełnić i to od razu w profesjonalnie zorganizowanych zawodach rangi mistrzostw świata. Wielu z nas polskich mastersów, wie jakie to są emocje, jednak nie wszyscy jeszcze tego doświadczyli. Uwierzcie, te uczucie kiedy staniecie do rywalizacji w biało-czerwonym stroju i zostaniecie wyczytani przez spikera zawodów jako reprezentanci Polski doprawdy BEZCENNE!

 3. Mastersi co roku mają sporo okazji do startów w narodowych barwach, jednak start „w domu”, przed własną publicznością, rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi, którzy kibicują nam z trybun, to coś naprawdę wyjątkowego, co dodatkowo potęguje te wszystkie pozytywne uczucia związane z reprezentowaniem narodowych barw. Jak wspomnieliśmy powyżej, kolejna taka impreza dla weteranów lekkiej atletyki z pewnością nie szybko się przydarzy.

 4. Do mistrzostw świata, które odbędą się w Toruniu, przystąpią najlepsi lekkoatleci z w swoich kategoriach wiekowych z dosłownie całego świata. Nie zabraknie wielkich osobistości sportu, wśród których będzie aż kilkunastu medalistów olimpijskich i wielu mistrzów świata, swoich kontynentów i krajów. Będąc zawodnikami, uczestnikami tego czempionatu możecie wystartować u boku tych tuzów, być może nawet Waszych sportowych IDOLI. Wyobraźcie sobie, że może przed startem do półmaratonu przybijecie sobie piątkę na starcie z czterokrotnym mistrzem olimpijskim, a na mecie crossu poklepiecie się po plecach i pogratulujecie sobie z dwukrotnym złotym medalistą igrzysk, czy też zrobicie sobie selfie z byłym rekordzistą świata w skoku o tyczce. Nierealne? Podczas mistrzostw świata to jak najbardziej jest możliwe!

 5. WMACI to nie tylko wspaniałe wydarzenie sportowe, ale też towarzyskie. Podczas pobytu w Toruniu na naszym czempionacie możecie poznać wielu wyjątkowych ludzi z całego świata, dowiedzieć się wiele o ich krajach i obyczajach w nich panujących!

 6. Arena Toruń to jedno z najwspanialszych tego typu hal w Europie. Warto poznać ją bliżej, nie tylko z trybun.

 7. Tutaj nie trzeba martwić się sportową formą. Na zawodach masters panuje atmosfera życzliwości i zrozumienia. Nikt nie patrzy krzywo na zawodników zajmujących odległe, nawet ostatnie miesca.

 8. Każdy uczestnik naszych mistrzostw świata otrzyma pakiet, w ramach którego znajdzie się m.in. reprezentacyjna koszulka startowa i pamiątkowy medal, w kształcie Katarzynki, czyli najsłynniejszego z toruńskich pierników, który zawsze będzie Wam przypominał o tym, co wspólnie z nami przeżyjecie.

  Zapisy trwają do 29. stycznia. Do walki u boku mistrzów może stanąć w zasadzie każdy, kto do dnia rozpoczęcia sportowej rywalizacji, czyli do 24 marca, będzie miał ukończone co najmniej 35 lat i komu stan zdrowia pozwala na podjęcie sportowej rywalizacji (decyduje deklaracja uczestnika).
   

  Więcej informacji na stronie internetowej mistrzostw (www.wmaci2019.com), na Facebooku WMACI2019 oraz pod numerem telefonu 602-137-565.

  To już naprawdę ostatni moment na podjęcie decyzji! Niezdecydowani, czekamy na Was!

AUTORZY
Mirek Łuniewski wpisy 69
Julian Pełka wpisy 130
Piotr Knut wpisy 2
Paweł Weber wpisy 5
Wacław Krankowski wpisy 7
Tomasz Niejadlik wpisy 209
KALENDARZ
Luty 2019
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
Alicante 2018 - XVI European Masters Athletics Championships Non-Stadia
EMACS 2017 Denmark
WMACi 2017 Daegu Korea
Madrid 2018 - European Masters Athletics Indoor Championships
WMACI Toruń 2019
Malaga 2018 - European Masters Athletics Chapionships
PARTNERZY
SPONSORZY