POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA
AKTUALNOŚCI

33. Halowe Mistrzostwa Polski - już od jutra można rejestrować się on-line!Jutro Tomek Przedwojewski uruchomi system zgłoszeń on-line na 33, Halowe Mistrzostwa Polski. Proszę przed rozpoczęciem procesu rejestracji zmienić dotychczasowe hasło do rejestracji.

czytaj dalej


Mistrzostwa Europy - rejestracja krok po krokuRejestracja do zawodów została cześciowo przetłumaczona na język polski, na tyle na ile pozwala serwis Opentrack. Przygotowaliśmy także przewodnik krok po kroku, pokazujący jak zarejestrować się on-line na zawody.

Zapraszamy do zapoznania się z nim. Jest dostepny tutaj.

czytaj dalej


MISTRZOSTWA EUROPY W MARATONIE MASTERS - edycja specjalna dla uczczenia 100 Rocznicy maratonów w Polsce.Rok 2024 to rok świętowania przez amatorów biegów długich w Polsce, a szczególnie w Toruniu 100 rocznicy pierwszego maratonu.To właśnie w Toruniu w 1924 roku miał miejsce pierwszy maraton w Polsce. Dla uczczenia tej rocznicy  23 marca 2024  zapraszamy biegaczy z całego świata na otwarte Mistrzostwa Europy w Maratonie. Bieg będzie miał charakter otwarty. Może w nim wystartować każdy kto najpóźniej 17 marca 2024 ukończy 18 lat. O tytuły Mistrzów Europy będą mogli zawalczyć tylko mastersi z Europy. Pozostali uczestnicy otrzymają medale pamiątkowe, a reprezentanci Polski również koszulki reprezentacyjne. Maraton o Mistrzostwo Europy odbędzie się ostatniego dnia Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters. Rejestracja do startu w maratonie odbywać się będzie poprzez system rejestracji do Halowych Mistrzostw Europy. Tak wię w tym samym czasie organizujemy dwa wydarzenia rangi Mistrzostw Europy. Osoby, które będą chciały wystartować w obu wydarzeniach będą miały taką możliwość – to jedyna taka okazja!
Nie zmarnuj jej. Pobiegnij w międzynarodowym towarzystwie i zdobywaj medale dla biało-czerwonych!

Więcej szczegółów tutaj.

 

 

czytaj dalej


TWÓRZMY NIEPOWTARZALNĄ HISTORIĘ !!!Hala widowiskowo - sportowa "ARENA" oraz życzliwość Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego i Prezydenta Miasta Torunia, ale przede wszystkim nasze, lekkoatletów - MASTERS  zaangażowanie pozwoli nam przejść do historii - TORUŃ i PZLAM będą jedynymi na świecie, którym w ciągu 9 lat dane było zorganizować po 2 razy Halowe Mistrzostwa Europy i Świata. Zadbajmy żeby przyszłoroczne 14. Halowe Mistrzostwa Europy były naj .... pod każdym względem. Ale przede wszystkim pod względem frekwencji. Jak profesjonalnie zorganizować Mistrzostwa - wiemy, ale FREKWENCJA zależy tylko od WAS. W ubiegłym roku Finlandia wystawiła ponad 1 000 osób, w tym roku Włosi również ponad 1 000 osób. Czy nas Polaków nie stać na 1000 osobową reprezentację? Ja uważam, że tak. Proszę, utwierdźcie mnie w tym przekonaniu. Ruszył już system zgłoszeń do udziału w Mistrzostwach. Proszę rejestrujmy się, nie czekajmy na ostatnie dni. Dajmy przykład innym i potwierdźmy, że do Toruniu warto przyjechać.

czytaj dalej


Nowy kalkulator wielobojowy.World Masters Athletics wprowadził nowe tabele przelicznikowe wyników obowiązujące od 1 stycznia 2023 roku. W oparciu o te przeliczniki,  Kolega Jerzy Jurkowski przygotował kalkulator wielobojowy. Kalkulator jest dostępny na naszej stronie. Znajdziemy go na stronie głównej, na  pasku - pod hasłem INNE. Zarząd, PZLAM, na swym posiedzeniu w dniu 4 listopada zatwierdzi rekordy Polski roku 2023 - wyliczone w oparciu o nowy kalkulator wielobojowy.

 

czytaj dalej


Zaproszenie na zawody!Koledzy z Pomorskiego Klubu Lekkiej Atletyki Masters w Pelplinie zapraszają na II Otwarte Mistrzostwa PKLAM w Pelplinie. Zawody odbędą się 7.10.2023 r. na stadionie miejskim w Pelplinie.

Szczegóły w "Informacjach o nadchodzących zawodach".

czytaj dalej


Medale Polaków w Mistrzostwach Europy - Pescara 2023Ponieważ organizatorzy Mistrzsotw Europy - Pescara 2023 nie ogarniają wszystkich zagadnień związanych z wynikami, zaprzestaję publikacji zdobyczy mdealowych Polaków. Zaległości w wynikach sięgają całego dnia. Przykładowo finały biegów na 100 m odbyły się kilka godzin temu a w wykiach są rezultaty z biegów eleinnacyjnych. Jakaś konkurencja skończyła się przed południem i do tej pory nie ma oficjalnych wyników.

Dlatego proszę o sprawdzanie naszych osiągnieć bezpośrednio na stronie mistrzostw. Oczywiście po zakończeniu imprezy, komplet wyników Polaków zostanie opublikowany.

Mistrzostwa Europy - Pescara 2023 - oficjalne wyniki

czytaj dalej


Potwierdzanie startu w PescarzeWażna informacja! Start na Mistrzostwach należy potwierdzić najpóźniej dzień przed startem.

Potwierdzenia dokonuje się podczas odbioru pakietu startowego. Bardzo proszę przypilnować tego, szczególnie przy startach w większej ilości konkurencji. Zawodnik nie otrzymuje dowodu potwierdzenie startu. Podczas rejestracji i odbiorze numeru startowego należy sprawdzić czy odnotowane są wszystkie konkurencje do których się zgłosiliśmy.

Sprawdź na listach startowych online, czy start jest potwierdzony. Lista jest dostępna tutaj.

czytaj dalej


22.Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters w Pescarze - to już za 5 dni !!!Organizatorzy zapraszają na oficjalne otwarcie Mistrzostw - w środę 20 września o godz. 17,30 na dworcu głównym kolei w Pescarze. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej ceremoni. Oczekiwane są stroje reprezentacyjne lub koszulki promujące 14. Halowe Mistrzostwa Europy, które w przyszłym roku zorganizujemy ponownie w Toruniu. PZLAM, jako organizator Halowych Mistrzostw Europy zobowiązany jest do zorganizowania w Pescarze stoiska promującego to wydarzenie. Szukajcie nas na Stadio Adriatico w Pescarze. Na naszym stoisku przekażemy wszystkim zainteresowanym koszulki promocyjne. Zapraszamy na stoisko w środę - 20 września około południa.

czytaj dalej


Komunikat końcowy z 33. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce MastersKomunikat końcowy z 33. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters w wersji elektronicznej dostępny jest tutaj.

czytaj dalej


AUTORZY
Zdzisław Raczyński wpisy 1
Mirek Łuniewski wpisy 163
Paweł Weber wpisy 5
Julian Pełka wpisy 199
Wacław Krankowski wpisy 126
Tomasz Niejadlik wpisy 447
Piotr Knut wpisy 5
KALENDARZ
Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
Mistrzostwa Świata w Tampere
WMACI 2023 Torun
WMAC 2024 Goteborg
EMACI2024
EMACS2023 PESCARA
PARTNERZY
SPONSORZY