POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA
AKTUALNOŚCI

9. Halowe Mistrzostwa Świata rozpoczęte9. Halowe Mistrzostwa Świata Masters rozpoczęte. Komplet rezultatów Polaków, ilość zdobytych medali znajduje się na stroenie Domtel-Sport.

Wyniki, medale, rekordy

czytaj dalej


9. Halowe Mistrzostwa Świata - już tylko 6 dni i zaczynamy !!!Zaledwie pół roku mnęło od podpisania umowy z WMA na organizację dziewiątej edycji Halowych Mistrzostw Świata, a już w sobotę 25 marca o godzinie 18.00 dokonamy ich uroczystego otwarcia. Paradzie 88 reprezentacji narodowych towarzyszyć będzie koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, która wykona 11 przebojów światowej muzyki filmowej, Wszystkich chętnych zapraszamy na tę uroczystość. Proszę chętnych do przemarszu w strojach reprezentacyjnych o zgłaszanie się do kierownika drużyny - Jerzego Krauze, mail:krauzejerzy@wp.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń - pierwsza trzydziestka.

czytaj dalej


Mistrzostwa Europy - Pescara 2023 - zgłoszenia do startuOrganizatorzy 22. Mistrzostw Europy Masters, które w dniach 21.09 - 01.10.2023 odbędą się w Pescarze uruchomili system zgłoszeń do startu.. Termin rejestracji upływa w dniu 08.08.2023

Mistrzostwa Europy - Pescara 2023

czytaj dalej


Parkingi podczas Halowych Mistrzostw ŚwiataWszystkie parkingi wokół hali Arena Toruń są w tej chwili płatne. Opłaty wynoszą 3 zł za godzinę lub 15 zł  za cały dzień i dokonuje się ich w parkometrach. 
PZLAM jako organizator wykupił możliwość korzystania z części parkingu podziemnego hali. Te miejsca parkingowe mogą zakupić on-line startujący zawodnicy. Cena wynosi 40 zł za okres od 25 marca do 1 kwietnia.
Warunki wykorzystania biletu:

  • jest to bilet okresowy zezwalający na dowolną ilość wjazdów i wyjazdów;
  • nie jest przypisany do samochodu, tzn. może być przekazany innej osobie w okresie jego obowiązywania, np. jedna osoba korzysta z niego od niedzieli do wtorku, a następna od wtorku do soboty;
  • umożliwia wjazd 1 samochodem osobowym w tym samym czasie.

Zakupu można dokonać pod poniższym linkiem do wyczerpania ilości dostępnych miejsc lub do 19 marca. Po tej dacie zakup nie będzie możliwy.
Zakupione bilety zostaną dodane go pakietów startowych.
Zakupy osób, które nie są zawodnikami Mistrzostw - nie mają numeru startowego będą anulowane.

Zakupu można dokonać tutaj.

czytaj dalej


Wykorzystanie tyczek organizatora podczas Mistrzostw ŚwiataTyczki organizatora będą dostępne bezpłatnie dla polskich zawodników.

czytaj dalej


32. HALOWE MISTR ZOSTWA POLSKI - już za nami!32. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters i 6. Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy przeszły już do historii. Do mistrzostw zgłosiło się 558 zawodniczek ( 134 ) i zawodników ( 424 ). W zawodach wystartowało ostatecznie 519 osób ( w tym ponad 30 osobo startów odnotowali lekarze ) - 122 zawodniczki i 397 zawodników.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Ustanowiono ogromną ilość rekordów życiowych oraz 24 halowe rekordy Polski, 2 rekordy Polski i 53 rekordy Halowych Mistrzostw Polski. Wyrównano 3 rekordy Polski.

Najlepsi - zawodniczki i zawodnicy w blokach konkurencji oprócz medali wywalczyli puchary. Zdobywcy pucharów ufundowanych przez Ministra Sportu i Turystyki - Kamila Bortniczuka za najlepsze wyniki Mistrzostw w kategorii "OPEN" - Aneta Lemiesz i Bogusław Żelechowski otrzymają vouchery o wartości po 250 zł na personalizowaną odzież sportową ufundowane prze Firmę HOLESHOTS.          Wszystkie wyniki dostępne są pod linkiem:

https://zawody.atp-web.eu/index.php?wybor=wyniki

czytaj dalej


9. Halowe Mistrzostwa Świata - zaczynamy już za miesiąc !!!W informacjach o nadchodzących zawodach znajdziemy link do programu minutowego Mistrzostw. Zapraszamy do zapoznania się z nim

 

Informacja dla kandydatów do biegów sztafetowych 4 x 200 m ( + mix ) podczas HMŚ - chętni do biegów "kwalifikacyjnych" proszeni są o zgłoszenie się do Tomka Goworskiego - tom.gov@wp.pl do wtorku, 28 lutego do godz. 20.00. Biegi odbędą się bezpośrednio po zakończeniu Mistrzostw Polski - 4.03.2023 r.

 

czytaj dalej


32. HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI - jest już program minutowy!Można już planować wyjazd na 32. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters oraz 6. Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy. To już za niespełna 10 dni - 04.03.2023 r. Hala "ARENA" czeka na gości.

Dwa dni po zamknieciu systemu rejestracji Tomek Goworski przygotował program minutowy. Do zawodów zgłosiło się ponad 550 osób, którzy wystartują średnio w dwu konkurencjach co przekłada się na prawie 1 100 osobo startów.

czytaj dalej


Dwa medale weteranów podczas HMP w ToruniuPodczas Halowych Mistrzostw Polski, ktore odbywają się w Toruniu weterani wywalczyli dwa medale. Mistrzem Polski w trójskoku został Adrian Świderski M35 z wynikiem 15.88 m. Brązowym medalistą w chodzie sportowym na dystansie 5000 m został Jakub Jelonek M35  w czasie 20:59.65.

czytaj dalej


32. HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI - odliczanie czas zacząć !KOLEŻANKI  I  KOLEDZY - zaczynamy finiszować. Terminy biegną i pamiętajmy, że nie będą przedłużane.

32. Halowe Mistrzostwa Polski Masters i 6. Halowe Mistrzostwa Lekarzy zaczynają się już za 23 dni, a nieprzekraczalny termin zgłoszeń do nich upływa już 20 lutego, a więc już za 12 dni. Nie zapominajmy, że to ostatnia, a dla wielu jedyna szansa na sprawdzenie formy przed startem w 9. Halowych Mistrzostwach Świata, które już za 45 dni rozpoczną się właśnie w hali "ARENA" w Toruniu. Start w Halowych Mistrzostwach Polski jest ważny szczególnie dla osób planujących start w sztafetach rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata. Pierszeństwo startu w nich będą mieli Ci, którzy legitymować się będą najlepszymi czasami właśnie w tegorocznych HMP. Jeżeli będzie takie zapotrzebowanie - proszę o tym informować Tomka Goworskiego do 28 lutego, to rozważymy możliwość zorganizowania biegów sztafetowych podczas najbliższych HMP. Przypominam, termin zgłoszeń mija 20 lutego. Więcej szczegółów "W informacjach o nadchodzących zawodach".

 

czytaj dalej


AUTORZY
Zdzisław Raczyński wpisy 1
Tomasz Niejadlik wpisy 447
Julian Pełka wpisy 199
Wacław Krankowski wpisy 90
Mirek Łuniewski wpisy 151
Paweł Weber wpisy 5
Piotr Knut wpisy 3
KALENDARZ
Kwiecień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
Mistrzostwa Świata w Tampere
EMACI 2020 Braga
EMACS2023 PESCARA
WMACI 2023 Torun
Grosseto 2022
WMACI2019
PARTNERZY
SPONSORZY