POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA
AKTUALNOŚCI

Mistrzostwa Polski Małżeństw w ramach Sobótczańskiej DziesiątkiCoś czego jeszcze nie było! 01. września w Sobótce odbędą się 1. MP Par Małżeńskich w Biegu na 10km. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody, w tym vouchery uprawniające do bezpłatnego startu w jednej konkurencji w trakcie 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters - Toruń 2019!

 

czytaj dalej


Nie żyje Kazimierz DulatZ głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu wczorajszym zmarł Kazimierz Dulat - sportowiec, muzyk, działacz kulturany i sportowy, wieloletni członek zarządu, a także statystyk PZWLA, multimedalista MP Weteranów.

czytaj dalej


111 Polaków wystartuje w Mistrzostwach Świata w MaladzeMinął regulaminowy termin zgłoszeń do startu w 23.Mistrzoswach Świata Masters, które w dniach 04-16 września 2018 odbędą się w Maladze. Na listach startowych widnieją nazwiska 111 reprezentantów Polski.

Polacy zgłoszeni do startu w Maladze

czytaj dalej


Festiwal Biegów partnerem HMŚ Masters 2019! Wygraj Życiową Dziesiątkę w Krynicy i wystartuj BEZPŁATNIE na 10 km w Toruniu!Fundacja „Festiwal Biegów” włączy się w organizację 8. Halowych Mistrzostw Świata Masters, które wiosną odbędą się w Toruniu. Na mocy porozumienia Fundacja „Festiwal Biegów” została Partnerem Reprezentacji Polski w biegu na 10 km toruńskich HMŚ i ufunduje start w mistrzostwach globu zwycięzcom wrześniowego biegu w Krynicy.

czytaj dalej


Polacy też startowali na SłowacjiCzworo naszych reprezentantów wzięło udział w pięcioboju rzutowym, który w minioną sobotę odbył się w ramach zawodów w słowackim Dolnym Kubinie.

czytaj dalej


Janusz powracaPo krótkim milczeniu Janusz Nath powraca na naszą stronę. Zapraszam - Społeczność - Między nami mastersami.Miłej lektury.

czytaj dalej


Kończą się zapisy na Mistrzostwa Świata Masters w Maladze!Już tylko do środy, 11. lipca można rejestrować się do udziału w stadionowym czempionacie mastersów w Maladze. Przypomnijmy, mistrzostwa odbędą się w dniach 04-16. września.

czytaj dalej


Irena Szewińska spoczęła na PowązkachTłumy miłośników sportu, wielu przyjaciół i najbliżsi towarzyszyli największej gwieździe polskiej lekkoatletyki w jej ostatniej drodze. We wczorajszych uroczystościach pogrzebowych wzięli udział m.in.: przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego - Thomas Bach, przedstawiciele najwyższych władz państwowych, bardzo wielu przedstawicieli świata sportu, mediów i tysiące mieszkańców stolicy. Nie zabrakło również naszej delegacji. Złożyliśmy wieniec na grobie Mistrzyni i pożegnaliśmy Największą z Wielkich, wybitną lekkoatletkę i wspaniałą kobietę, a jednocześnie osobę, która była bardzo życzliwie nastawiona do naszych działań, całego środowiska weteranów lekkiej atletyki i wielokrotnie udzielała nam swojego wsparcia. PANI IRENO, DZIĘKUJEMY! BĘDZIE NAM PANI BARDZO BRAKOWAŁO. NA ZAWSZE POZOSTANIE PANI W NASZEJ PAMIĘCI...

czytaj dalej


Pięciobój rzutowy i Memoriał Miroslava Vojteka w Dolnym KubinieW najbliższą sobotę, 7. lipca, odbędą się kolejne zawody u naszych południowych sąsiadów, Słowaków, które szczególnie powinny zainteresować miotaczy, sprinterów i skoczków w dal.

czytaj dalej


W czwartek pogrzeb Ireny SzewińskiejUroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 13.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15 w Warszawie. Pogrzeb Ireny Szewińskiej odbędzie się o godzinie 14:45 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.
 

czytaj dalej


AUTORZY
Mirek Łuniewski wpisy 66
Tomasz Niejadlik wpisy 125
Paweł Weber wpisy 5
Julian Pełka wpisy 130
Wacław Krankowski wpisy 6
KALENDARZ
Lipiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
WMACi 2017 Daegu Korea
Malaga 2018 - European Masters Athletics Chapionships
Madrid 2018 - European Masters Athletics Indoor Championships
WMACI Toruń 2019
Alicante 2018 - XVI European Masters Athletics Championships Non-Stadia
EMACS 2017 Denmark
PARTNERZY
SPONSORZY