POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA
Aktualności

9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters 25 - 31.03.2023 TORUŃHalowe Mistrzostwa Świata ponownie w Toruniu !!!!

Pod koniec kwietnia kanadyjskie Edmonton zrezygnowało z organizacji Halowych Mistrzostw Świata Masters w 2023 roku.Zarząd World Masters Athletics podjął starania w celu wyłonienia innego organizatora przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Potencjalni organizatorzy, w opinii Zarządu WMA nie dawali gwarancji przygotowania Mistrzostw w tak krótkim czasie. I tak zrodził się pomysł ponownego powierzenia organizacji Halowych Mistrzostw Świata Toruniowi. W związku z powyższym, dla dobra "Rodziny Masters" Prezydent Torunia Michał Zaleski wraz z Zarządem PZLAM podjęli decyzję o ich organizacji. Mistrzostwa odbędą się w hali "ARENA" w Toruniu w terminie 25 - 31.03.2023 roku. Pojawia się zatem szansa na zwycięstwo reprezentacji Polski w klasyfikacji medalowej. Zadanie bardzo trudne, ale możliwe do osiągnięcia. Po toruńskich Mistrzostwach Polski zabieramy się do budowania silnej reprezentacji.

Niżej tekst zamieszczony na stronie WMA.

Ogłoszenie: Halowe Mistrzostwa WMA 2023 odbędą się w Toruniu

Miasto Toruń, World Masters Athletics (WMA) i Polish Masters Athletics (PMA) z radością ogłaszają, że Halowe Mistrzostwa WMA 2023 odbędą się w Toruniu! Sportowcy Masters, członkowie, regiony i WMA byli rozczarowani, że Athletics Alberta podjęła odpowiedzialną decyzję o odwołaniu imprezy w Edmonton. Następnie WMA było zdeterminowane, aby znaleźć miejsce zastępcze, więc proces licytacji został ponownie otwarty.

Zorganizowanie Mistrzostw Świata w tak krótkim czasie jest ogromnym wyzwaniem. WMA dziękuje potencjalnym organizatorom przedstawicielom kilku innych organizacji członkowskich za zainteresowanie i chęć współpracy z nami przy tym wyzwaniu. WMA czeka na współpracę z tymi partnerami przy przyszłych Mistrzostwach!

PMA i miasto Toruń mogą zobowiązać się do pełnych mistrzostw WMA oraz zaoferować sztafetę mieszaną 4 x 200 m. Wielu z was powiedziało, że PMA i WMA wyprodukowały niesamowite mistrzostwa w 2019 roku. Pomyślne zaprezentowanie mistrzostw powinno dać wszystkim pewność, że można to zrobić ponownie nawet przy znacznie krótszym okresie przygotowań. Cieszymy się, że nasz zespół ma kolejną okazję, by przekroczyć Twoje oczekiwania.

Toruń jest jednym z najstarszych i jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Urzeka z pokolenia na pokolenie pięknem gotyckiego Starego Miasta, które w 1997 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego nocna panorama, obserwowana z mostu lub z lewego brzegu Wisły, została uznana za jeden z 7 cudów Polski. Mikołaj Kopernik – człowiek, który „zatrzymał Słońce i poruszył Ziemię” – urodził się w Toruniu. Od średniowiecza miasto słynęło z pysznych pierników.

Dziś Toruń liczy ponad 200 tys. i 40 tys. studentów, uczących się na UMK i innych uczelniach. Kwitnie życie kulturalne – odbywają się liczne festiwale, koncerty, wystawy, spektakle…

Miasto szczyci się licznymi nowoczesnymi obiektami sportowymi. Wśród nich wyróżnia się Hala Sportowa ARENA z 5200 miejscami. W tym obiekcie od 25 do 31 marca 2023 roku odbędą się halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce World Masters. Hala znajduje się zaledwie 20 minut spacerem od Starego Miasta.

Miasto jest bardzo przyjazne, co doceniają turyści – co roku Toruń odwiedza ponad 2 miliony osób. Czekają na nich liczne restauracje serwujące kuchnię polską i nie tylko, kawiarnie, bary i kluby, w większości w obrębie Starego Miasta. Nie wahaj się i odwiedź także Toruń!

Michała Zaleskiego Margit Jungmann Wacław Krankowski
Prezydent Miasta Torunia Prezes WMA Prezes PMA

 

AUTORZY
Zdzisław Raczyński wpisy 1
Wacław Krankowski wpisy 145
Julian Pełka wpisy 199
Mirek Łuniewski wpisy 172
Tomasz Niejadlik wpisy 447
Piotr Knut wpisy 5
Paweł Weber wpisy 5
KALENDARZ
Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
 Mistrzostwa Europy w Maratonie Masters
WMACI 2023 Torun
EMACS2023 PESCARA
EMACI2024
Halowe Mistrzostwa Świata w Gainesville
WMAC 2024 Goteborg
PARTNERZY
SPONSORZY