POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA




Aktualności

Medale Polaków zdobyte w Halowych Mistrzostwach Świata Masters - Toruń 2019



Medale zdobyte przez Polaków w WMACI - Toruń 2019

183 (60+65+58)

Złote

1. Antoni Kargol M80 ciężarek 15.35

2. Dariusz Krakowiak M55 w dal 5.86

3. Andrzej Piączkowski M65 ciężarek 16.73

4. Witold Lipowski M60 ciężarek 20.95

5. Barbara Bieganowska W35 3000 m 9:54.84

6. Anna Widawska W35 wzwyż 1.70

7. Elżbieta Kalinowska W90 kula 2.97

8. Janusz Ferenc M65 cross 6 km 33:09

9. Mariusz Walczak M45 młot 59.34

10. Wojciech Kikowski M70 oszczep 42.26

11. Rafał Fedaczyński M35 chód 3000 m 12:52.22

12. Team cross 8 km - M65 - 1:43:43 Janusz Ferenc, Marek Czuk, Jerzy Rosołowicz

13. Team cross 8 km - M60 - 1:36:45 Stanisł Łańcucki, Krzysztof Borowski, Józef Brandenburg

14. Team cross 8 km - M40 - 1:23:07 Bogdan Dziuba, Grzegorz Sudoł, Bartosz Mazerski

15. Team cross 8 km - M35 - 1:22:54 Michał Bernardelli, Zbigniew Kalinowski, Wojciech Swiderek

16. Team cross 8 km - W35 - 1:38:42 Anna Arseniuk, Barbara Żakowiecka, Aneta Świtaj

17. Mirosław Witek M50 kula 15.57

18. Andrzej Piączkowski M65 młot 45.04

19. Marcin Gąsiorowski M35 kula 16.15

20. Marcin Wolski M35 wzwyż 210

21. Aneta Lemiesz W35 400 m 55.97

22. Mariusz Walczak M45 ciężarek 18.10

23. Genowefa Patla W55 oszczep 40.75

24. Adam Kolasa M40 tyczka 4.75

25. Marek Stolarczyk M50 dysk 50.93

26. Michał Stadniczuk M85 bieg 10 km 1:30:45

27. Ewa Jagielska W35 bieg 10 km 34:21

28. Wiesław Musiał M60 5-bój 4204 pkt

29. Lech Kowalski M55 ciężarek 19.15

30. Krzysztof Jacków M35 dysk 48.19

31. Czesław Roszczak M75 kula 12.04

32. Michał Chalabala M35 5-bój 3733

33. Jan Cząstka M60 800 m 2:18.31

34. Aneta Lemiesz W35 800 m 2:10.12

35. Robert Michniewski M45 trójskok  13.53

36. Joanna Wiśniewska W45 dysk 47.86

37. Adrian Olszewski M40 trójskok 14.04

38. Joanna Balcerzak W45 200 m 26.28

39. Małgorzata Gąsowska W40 200 m 25.99

40. Rafał Fedaczyński M35 chód 10 km 44:36

41. Team chód 10 km - M60 - 3:00:27 Mirosław Łuniewski, Marek Zaworski, Ryszard Harasiński 

42. Team chód 10 km - M35 - 2:26:48 Rafał fedaczyńsi, Grzegorz Grinholc, Konrad Morawczyński

43. Jerzy Preizner M95 dysk 7.14

44. Elżbieta Kalinowska W90 5.83

45. Tomasz Szymkowiak M35 półmaraton 1:08:56

46. Bogdam Dziuba M40 półmaraton 1:10:18

47. Anna Arseniuk W35 półmaraton 1:22:12

48. Ewa Huryn W45 półmaraton 1:22:40

49. Danuta Spychała W65 półmaraton 1:39:15

50. Marta Mikołajczyk M70 półmaraton 1:38:53

51. Team półmaraton W35 - Anna Arseniuk, Barbara Żakowiecka, Jadwiga Dobrzyńska 4:15:46    

52. Team półmaraton W45 - Ewa Nurkun, Marzena Woszek, Barbara Jadrys 4:39:28

53. Team półmaraton M35 - Tomasz Szymkowiak, Zbigniew Kalinowski, Piotr Palka 3:30:51

54. Team półmaraton M40 - Bogdan Dziuba, Bogusław Andrzejczy=uk, Krzysztof Pietrzyk

55. Team półmaraton M50 - Piotr Pobłocki, Krzysztof Cieślak, Dariusz Wieczorek 3:48:10

56. Team półmaraton M65 - Janusz Ferenc, Andrzej Sajkowski, Marek Czuk 4:21:08

57. Agnieszka Wrona W35 tyczka 3.50    

58. Anna Rostkowska W35 1500 m 4:35.02

59. 4 x 200 m M85 - Henryk Wierzchowski, Czesław Pluszczewski, Edward Berwid, Kazimierz Bułczyński 4:07.98

60. 4 x 200 m W35 - Małgorzata Gąsowska, Joanna Balcerzak Aneta Lemiesz, Aneta Grot 1:42:53

Srebrne

1. Hernryk Urtnowski M80 3000 m 14:15.83

2. Wiesław Musiał M60 w dal 5.26

3. Mirosław Witek M50 oszczep 58.97

4. Tomasz Damszel M45 oszczep 57.81

5. Artur Kern M35 3000m 8:51.01

6. Marek Mielcarek M70 wzwyż 1.50

7. Zofia Turosz W80 3000 m 19:51.72

8. Adrian Olszewski M40 w dal 6.68

9. Anna Rostkowska W35 3000 m 9:55.68

10. Michał Stadniczuk M85 cross 6 km 58:12

11. Zofia Siennicka W70 cross 6 km 34:16

12. Marzena Ignaczak W45 ciężarek 13.30

13. Marek Dzięgielewski M55 cross 8 km28:50

14. Damian Kozłowski M40 młot 49.21

15. Grzegorz Grinholc M40 chód 3000 m 13:56.37

16. Ewa Brych-Pająk W40 cross 8 km 33:03

17. Team cross 8 km - M55 - 1:32:21 Marek Dzięgielewski, Jerzy Siemaszko, Jan Huruk

18. Team cross 8 km - M45 - 1:24:28 Mariusz Borychowski, Robert Celiński, Andrzej Ulidowski

19. Team cross 8 km - W40 - 1:42:55 Ewa Brych-Pająk, MałgorzatanSiembida, Anna Pazucha

20. Jerzy Jabłoński M70 młot 47.22

21. Andrzej Rupala M60 trójskok 11.26

22. Witold Lipowski M60 młot 52.17

23. Lech Kowalski M55 młot 50.01

24. Aneta Grot W35 60 m 7.91

25. Jerzy Prejzner M95 60 m 27.25

26. Piotr Nawocki M45 tyczka 4.20

27. Mieczysław Szpak M55 dysk 47.46

28. Wojciech Węcławowicz M65 5-bój 3942 pkt

29. Kamil Makos M35 bieg 10 km 31:43

30. Piotr Pobłocki M50 bieg 10 km 32:59

31. Stanisław Łańcucki M60 bieg 10 km 36:17

32. Janusz Ferenc M65 bieg 10 km 38:22

33. Zygfryd Liban M75 bieg 10 km 46:06

34. Henryk Urtnowski M80 bieg 10 km 49:44

35. Mariola Sudzińska W40 bieg 10 km 37:35

36. Barbara Prymakowska W75 bieg 10 km 54:04

37. Zofia Turosz W80 bieg 10 km 1:14:45

38. Jerzy Prejzner M95 kula 3.79

39. Kazimierz Bułczyński M85 kula 7.84

40. Ewa Bartosik W65 trójskok 8.30

41. Małgorzta Krzyżan W50 dysl 36.96

42. Ryszard Zglenicki M60 kula 14.21

43. Marzena Ignaczak W45 dysk 41.57

44. Mieczysław Szpak M55 kula 14.77

45. Teresa Piwowarska W60 młot 26.70

46. Magdalena Szczepańska W35 5-bój 3386 pkt

47. Elżbieta Kalinowska W90 200 m 1:40:53

48. Aneta Grot W35 200 m 25.73

49. Zbigniew Kalinowski M35 półmaraton 1:10:23

50. Piotr Pobłocki M50 półmaraton 1:12:50

51. Janusz Ferenc M65 półmaraton 1:25:47

52. Zygfryd Liban M75 półmaraton 1:43:16

53. Barbara Prymakowska W75 półmaraton 2:12:42

54. Team W40 półmaraton - Sylwia Kolecka, Anna Zalewska, Barbara Stawarska 4:39:51

55. Team W50 półmaraton - Krystyna Kuta, Wioletta Oleksyk, Iwona Zielińska 4:47:25

56. Team W55 połmaraton - Eugenia Szafarczyk, Halina Dubiela, Małgorzata Krzewińska 5:02:23

57. Team M45 pmaraton - Mariusz Borychowski, Wiesław Sosnowski, Robert Michajlow 3:50:41

58. Team M55 półmaraton - Zenon Stępniak, Jerzy Siemaszko, Marek Jaworski 4:07:09

59. Team M60 półmaraton - Stanisław Łańcucki, Andrzej Biedrzycki, Andrzej Maciol 4:09:52

60. Team M70 półmaraton - Stefan Dobak, Henryk Ostrykiewicz, Marian Leśniak 5:11:04

61. Team M75 półmaraton - Zygfryd Liban, Henryk Urtnowski, Rajmund Czechowski 5:54:40

62. Czesław Roszczak M75 dysk 35.78

63. Sławomir Drąg M65 trójskok 10.49

64. 4 x 200 m W80 - Janina Rosińska, Ewa Frąckowiak, Teresa Sambor, Maria Panczk 4:10.68

65. 4 x 200 m M60 - Krzysztof Zduniak, Jan Cząstka, Andrzej Sut, Piotr Kubiczek 1:50:37

Brązowe

1. Marek Grzyb M60 w dal 5.09

2. Jan Tomczak M65 w dal 4.91

3. Dorota Szczepanik W45 kula 11.85

4. Jerzy Jabłoński M70 ciężarek 18.30

5. Bogdan Dziuba M40 3000m 9:01.06

6. Wacław Krankowski M65 ciężarek 16.05

7. Henryk Ostrykiewicz M70 cross 6 km 27:54

8. Urszula Zglenicka W85 kula 4.21

9. Ludwika Chewińska W70 kula 9.49

10. Marek Grzyb M60 oszczep 46.95

11. Robert Hataj M45 cross 8 km 46.58

12. Mariusz Borychowski M45 corss 8 km 27.39

13. Marek Różyczka M40 młot 45.70

14. Stefan Madej M 70 oszczep 39.10

15. Anna Arseniuk W35 cross 8 km 31.59

16. Renata Szykulska W 40 w dal 5.34

17. Team cross 6 km - M70 - 1:27:55 Henryk Ostrykiewicz, Stefan Dobek, Marian Leśniak

18. Team cross 8 km - W50 - 1:54:54 Krystyna Kuta, Krystyna Pieczulis, Zofia Więciorkowska

19. Team cross 8 km - W45 - 2:13:15 Gizela Grabińska, Sylwia Grzesiak, Anna Kubczak-Kosicka

20. Ewa Frąckowiak W80 ciężarek 9.34

21. Krzysztof Kaszuba M45 kula 13.67

22. Marcin Kaczocha M40 wzwyż 190

23. Jan Cząstka M60 400 m 57.47

24. Robert Suchodolski M35 wzyż 2.00

25. Elżbieta Kalinowska W90 60 m 25.04

26. Andrzej Suliński M40 ciężarek 13.14

27. Ewa Bartosik W65 60 m 9.49

28. Joanna Balcerzak W45 60 m 8.04

29. Józef Jędrusik M75 60 m 9.41

30. Zdzisław Skibiński M35 ciężarek 14.44

31. Grzegorz Pawelski M50 dysk 48.61

32. Michał Bernardelli M35 bieg 10 km 32:03

33. Marek Czuk M65 bieg 10 km 40:10

34. Barbara Żakowiecka W35 bieg 10 km 38:09

35. Dorota Ustianowska W45 bieg 10 km 38:29

36. Renata Szykulska W40 trójskok 11.55

37. Grzegorz Pawelski M50 ciężarek 18.89

38. Wacław Krankowski M65 kula 12.93

39. Artur Mróz M35 800 m 1:59.11

40. Irena Baranowska W70 młot 23.60

41. Antoni Kargol M80 młot 37.03

42. Łukasz Sobora M40 trójskok 13.62

43. Renata Szykulska W40 5-bój 3447 pkt

44. Henryk Szymura M65 60 m pł. 10.12

45. Stanisława Wroniecka W85 200 m 1:54:54

46. Iwona Grinholc W40 chód 10 km 57:51

47. Mirosław Łuniewski M60 chód 10 km 55:58

48. Grzegorz Grinholc M40 chód 10 km 47:49

49. Ewa Frąckowiak W80 dysk 14.04

50. Bogusław Andrejczuk M40 półmaraton 1:10:26

51.Henryk Urtnowski M80 półmaraton 1:49:32

52. Marzena Woszek W45 półmaraton 1:32:30

53. Team W60 półmaraton - Bożena Wiśniewska, Aleksandra Wolna, Teresa Nowak 6:02:38

54. Irena Baranowska W70 dysk 22.10

55. Janina Rosińska W80 1500 m 15:21.72

56. Ryszard Adamczewski M70 trójskok 10.02

57. Leszek Bobrzyk M70 dysk 41.97

58. 4 x 200 m  M80 - Jarosław Algierski, Jan Grzelak, Jacek Bandurski, Tomasz Osóbka 3:07.57

AUTORZY
Paweł Weber wpisy 5
Julian Pełka wpisy 133
Mirek Łuniewski wpisy 74
Piotr Knut wpisy 2
Wacław Krankowski wpisy 7
Tomasz Niejadlik wpisy 283
KALENDARZ
Lipiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
Madrid 2018 - European Masters Athletics Indoor Championships
Wenecja 2019 - European Masters Athletics Chapionships
Toronto 2020 - World Masters Athletic Championship
WMACI Toruń 2019
Malaga 2018 - European Masters Athletics Chapionships
Alicante 2018 - XVI European Masters Athletics Championships Non-Stadia
PARTNERZY
SPONSORZY