Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA

Aktualności

Zmarł Henryk Płukarz

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w niedzielę, 25. listopada, w wieku 85 lat odszedł z naszego grona Henryk Płukarz. Był zasłużonym weteranem, multimedalistą mistrzostw Polski. Po medale sięgał także w mistrzostwach Europy i świata masters. Po raz ostatni w barwach narodowych wystąpił we wrześniu, podczas czempionatu w Maladze.

Henryk Płukarz (ur. 12.02.1933r.) przez lata mieszkał i pracował w Szwecji. Tam też przed dwoma dniami zmarł, konkretnie w Helsinborgu. Pierwotnie reprezentował właśnie szwedzkie barwy. Na zawodach w Polsce pojawił się jednak już blisko 20 lat temu, a konkretnie na mistrzostwach kraju, które odbyły się w 1999 roku w Stargardzie Szczecińskim (obecnie: Stargard). W trakcie tego czempionatu zdobył swoje pierwsze medale. Od tego czasu reprezentował Szczecin i rozpoczął starty pod biało-czerwoną flagą.

Specjalizował się w konkurencjach rzutowych – pchał kulą, rzucał dyskiem, młotem i ciężarkiem. Po swoje ostatnie medale sięgnął podczas 27. Mistrzostw Polski Weteranów w Krakowie, gdzie stanął na drugim stopniu podium w rzucie dyskiem i młotem. Z powodzeniem startował również w halowych mistrzostwach kraju.

Był zaangażowany w sport i aktywny niemal do końca swoich dni. Wszakże jeszcze nie tak dawno, bo we wrześniu startował w Mistrzostwach Świata Masters w Maladze, gdzie w rzucie młotem wywalczył 10. miejsce. Człowiek prawy, ambitny, godnie reprezentował barwy Polski.