POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA




Aktualności

Medale i rekordy Polaków w Mistrzostwach Europy w Jesolo-Eraclea-Caorle



Dzisiaj rozpoczęły się 21.Mistrzostwa Europy Masters, które odbywają się we włoskich miejscowiściach Jesolo, Eralcea i Caorle. Zestawienie medali zdobytych w mistrzostwach oraz rekordy jakie uzyskają Polacy, będą sukcesywnie aktualizowane poniżej, po każdym dniu imprezy:

Medale złote:

1. Walczak Mariusz - M45 - ciężarek - 17.96

2. Gąsowska Małgorzata - W40 - 100 m - 12.60 

3. Mielcarek Marek - M70 - 300 m pł. - 51.21

4. Rostkowska Anna - W35 - 1500 m - 4:36.34

5. Walczak Mariusz - M45 - młot - 59.86

6. Adamczyk Jakub - M35 - 400 m pł. - 54.22

7. Wiśniewska Joanna - W45 - dysk - 47.59

8. Frąckowaik Ewa - W80 - ciężarek - 8.77

9. Włodarczyk Partycja - W35 - 10000 m - 37:11.63    

10. Adamczyk Jakub - M35 - 400 m - 50.15

11. Lemiesz Aneta - W35 - 400 m - 55.57

12. Musiał Wiesław - M60 - w dal - 5.51

13. Mielcarek Marek - M70 - 80 m pł. - 14.09

14. Damszel Tomasz - M45 - oszczep - 62.25

15. Woszczek Danuta - W40 - 2000 m prz. - 7:00.02

16. Gąsowska Małgorzata - W40 - 200 m - 25.99

17. Lemiesz Aneta - W35 - 800 m - 2:09.89

18. 4 x 100 m - W35 - Rostkowska, Gąsowska, Balcerzak, Grot - 49.76

19. Skibicki Zdzisław - M35 - 5-bj rzutowy - 3182 pkt

20. Widawska Anna - W35 - wzwyż

Medale srebrne

1. Frąckowaik Ewa - W80 - kula - 7.67

2. Bednarski Dariusz - M65 - wzwyż - 1.61

3. Musiał Wiesław - M60 - trójskok - 11.63

4. Kowalski Lech - M55 - młot - 51.97

5. Balcerzak Joanna - W45 - 100 m - 13.01

6. Piączkowski Andrzej - M65 - młot - 43.36

7. Jabłoński Jerzy - M70 - młot - 48.02

8. Marchlewicz Dawid - M35 - młot - 47.54

9. Szymura Henryk - M65 - 300 m pł. - 49.93

10. Szykulska Renata - W45 - 7-bój - 5076 pkt 

11. Roszczak Czesław - M75 - kula - 11.58

12. Krankowski Wacław - M65 - ciężarek - 16.83

13. Krzyżan Małgorzata - W50 - dysk - 37.40

14. Cząstka Jan - M60 - 400 m - 59.02

15. Szymura Henryk - M65 - 100 m pł. - 16.34

16. Tomczak Jan - M65 - w dal - 5.00

17. Grot Aneta - W35 - 200 m - 26.14

18. Włodarczyk Patrycja - W35 - 2000 m prz. - 7:10.33

19. Władarczyk Alicja - W65 - 2000 m prz. - 12:44.54

20. Balcerzak Joanna - W45 - 200 m - 26.93

21. Ulidowski Andrzej - M45 - 3000 m prz. - 10:33.78

22. Musiał Wiesław - M60 - 100 m pł. - 15.65

23. 4 x 100 m  - M60 - Zduniak, Sut, Orłowski, Kubiczek - 51.12

24. Pawelski Grzegorz - M50 - 5-bój rzutowy - 4365 pkt

25. Zwolski Edward - M60 - 5-bój rzutowy - 3799 pkt

26. 4 x 400 - M60 - Musiał, Sut, Żurawski, Cząstka - 4:12.17

27. 4 x 400 m - W35 - Szykulska, Włodarczyk, Gąsowski, Rostkowska - 4:10.90

Medale brązowe

1. Sobora Łukasz - M40 - trójskok - 13.39

2. Szczepaniak Dorota - W45 - kula - 10.62

3. Szykulska Renata - W45 - trójskok - 10.74

4. Mańka Robert - M45 - 10-bój - 5901 pkt

5. Krankowski Wacław - M65 - młot - 41.55

6. Musiał Wiesław - M60 - 300 m pł. - 46.38

7. Ratajczyk Krzysztof - M40 - wzwyż - 1.86

8. Ignaczak Marzena - W45 - dysk - 39.39

9. Jabloński Jerzy - M70 - ciężarek - 17.75

10. Dzięgielewski Marek - M55 - 10000 m - 35:14.13

11. Kominek Andrzej - M35 - kula - 14.26

12. Iwiński Paweł - M70 - tyczka - 2.80

13. Frąckowiak Ewa - W80 - oszczep - 9.42

14. Krakowiak Dariusz - M55 - w dal - 5.88

15. Szykulska Renata - W45 - 80 m pł. - 12.76

16. Zawada Sławomir - M50 - 100 m pł. - 15.63

17. Więciorkowska Zofia - W55 - 2000 m prz. - 8:55.35

18. Świtaj Aneta - W35 - 2000 m prz. - 7:31.22

19. Krankowski Wacław - M65 - 5-bój rzutowy - 3878 pkt

20. Rostkowska Anna - W35 - 5000 m - 17:24.23

21. Piotrowski Andrzej - M45 - 800 m - 2:05.92

22. Grinholc Grzegorz - M40 - chód 20 km - 1:46:01

23. Team - M40 - chód 20 km - Grinholc, Morawczyński, Wilma - 5:47:22

24. 4 x 400 m - M35 - Kucharski, Piotrowski, Porzuczek, Stępniak - 3:40.76

Rekord Europy 

1. Woszczek Danuta - W40 - 2000 m prz. - 7:00.02

Rekordy Polski

1. Frąckowiak Ewa - W80 - kula - 7.67

2. Musiał Wiesław - M60 - trójskok - 11.60

3. Seidel Bogusław - M70 - chód 5000 m - 27:34.95

4. Mielcarek Marek - M70 - 300 m pł. - 51.21

5. Musiał Wiesław - M60 - 300 m pł. - 46.38

6. Ignaczak Marzena - W45 - ciężarek - 12.10

7. Brooks Dominika - W40 - 400 m pł. - 71.04

8. Miduch Ryszard - M55 - 400 m pł. - 65.90

9. Włodarczyk Alicja - W65 - 300 m pł. - 88.98

10. Szykulska Renata - W45 - 80 m pł. - 12.56

11. Szykulska Renata - W45 - 200 m - 27.69

12. Szykulska Renata - W45 - 7-bój - 5076 pkt.

13. Frąckowaik Ewa - W80 - dysk - 13.90

14. Iwiński Paweł - M70 - tyczka - =2.80

15. Cząstka Jan - M60 - 800 m - 2:18:47

16. Damszel Tomasz - M45 - oszczep - 62.25

17. Woszczek Danuta - W40 - 2000 m prz. - 7:00.02

18. Włodarczyk Alicja - W65 - 2000 m prz. - 12:44.54

19. Balcerzak Joanna - W45 - 200 m - 27.62

20. Balcerzak Joanna - W45 - 200 m - 26.93

21. Cząstka Jan - M60 - 800 m - 2:16.66

22. Kaliniczenko Natalia - W45 - tyczka - 2.60

23. 4 x 100 m - W35 - Rostkowska, Gąsowska, Balcerzak, Grot - 49.76

24. 4 x 100 m - M35 - Sobora, Porzuczek, Kucharski, Stępniak - 46.66

25. 4 x 100 m - M60 - Zdunia, Sut, Orłowski, Kubiczek - 51.12 

26. Pawelski Grzegorz - M50 - 5-bój rzutowy - 4365 pkt.

27. 4 x 400 m - M60 - Musiał, Sut, Żurawski, Cząstka - 4:12.17

28. Stępniewska Czesława - W65 - dysk - 27.23

AUTORZY
Wacław Krankowski wpisy 7
Paweł Weber wpisy 5
Mirek Łuniewski wpisy 96
Tomasz Niejadlik wpisy 357
Julian Pełka wpisy 150
Piotr Knut wpisy 2
KALENDARZ
Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
Wenecja 2019 - European Masters Athletics Chapionships
Malaga 2018 - European Masters Athletics Chapionships
Madrid 2018 - European Masters Athletics Indoor Championships
EMACI 2020 Braga
Toronto 2020 - World Masters Athletic Championship
WMACI Toruń 2019
PARTNERZY
SPONSORZY